• tel. 694 096 300
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metody i zakres pracy

Zakres pomocy - oferta

Pełny wachlarz usług: Psychoterapia indywidualna, psychoterapia par, pomoc i terapia seksuologiczna oraz mediacje rodzinne oferuję zarówno bezpośrednio w gabinecie Warszawskim, jak i przez komunikator Skype/ whatsap (dla osób spoza Warszawy).

Psychoterapia przez skype, jest kierowana do osób, które z różnych przyczyn nie mogą dojechać do gabinetu. Najczęściej sytuacja dotyczy osób chorych, lub zamieszkałych w innym kraju/miejscowości. Opierając się o wieloletnie doświadczenie, mogę jednoznacznie stwierdzić, że kontakt terapeutyczny nawiązany za pomocą powyższego komunikatora, jest w równym stopniu korzystny jak spotkanie bezpośrednie. Jednak, bywają sytuacje, kiedy Pacjenci mają problem z nawiązaniem odpowiedniej relacji terapeutycznej z psychologiem, co najczęściej wynika z braku doświadczenia w tego typu sytuacjach. W takim przypadku, po maksymalnie trzech spotkaniach, przedstawiam propozycję jednorazowego spotkania w gabinecie, co często „przełamuje barierę” i w większości sytuacji pozwala na prowadzenie dalszego procesu „na odległość”. Zdarza się jednak, że nie ma możliwości spotkania bezpośredniego, wtedy jest sposobność zrobienia np. jednorazowo półtorej sesji. Dłuższy kontakt, zapewnia więcej rozluźnienia i uspokojenia dla pacjenta oraz oczywiście umożliwia lepsze wzajemne zapoznanie się i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa, co również przynosi bardzo zadowalające efekty w nawiązaniu odpowiedniej relacji terapeutycznej.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani sesją na Skypie, bardzo proszę o telefon lub maila, w którym będą podane terminy (przykładowe dni i godziny), w jakich najbardziej by Państwu pasowało się umówić. Po uzgodnieniu terminu, bardzo proszę o wykonanie przelewu za umówioną sesję (kwota jest zależna od rodzaju sesji). Po wykonaniu przelewu, bardzo proszę o przesłanie potwierdzenia na maila kontaktowego.

Magdalena Boniuk
ING Bank Śląski
45 1050 1041 1000 0091 4337 3778
W tytule przelewu należy podać swoje imię i nazwisko.

 

Metody 

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) Jest oparta na dwóch koncepcjach terapeutycznych:

  1. Behawiorystycznej – w której zakłada się, iż zaburzenia psychiczne są spowodowane nieprawidłowymi nawykami powstałymi w procesie uczenia się. Terapia koncentruje się zatem na zmianie zachowania człowieka i przekształceniu dysfunkcjonalnych nawyków w nowe, przystosowawcze sposoby radzenia sobie. Główny nacisk kładzie się na zmianę obserwowalnych zachowań, których modyfikacja, wedle koncepcji behawioralnych, pociąga za sobą zmiany na poziomie poznawczym i emocjonalnym.
  2. Poznawczej – wywodzącej się z pewnych poglądów i procedur wypracowanych przez behawiorystów. W odróżnieniu od nich jednak główny nacisk zostaje położony nie na zachowanie, lecz na procesy poznawcze (myśli), które to uznawane są często za źródło zaburzeń psychicznych. Głównym celem terapii jest zatem przekształcenie nieprawidłowych treści myślenia pacjenta (tzw. zniekształceń poznawczych), w następstwie czego dochodzi do modyfikacji emocji i zachowań skojarzonych z tymi myślami.